Перейти до основного вмісту

10 незвичайних фактів про мозок, які змінять ваш погляд на життя

 Наш мозок здатний працювати набагато більше, ніж ми можемо собі уявити. Завдяки прихованим можливостям розуму ми здійснюємо відкриття, домагаємося поставленої мети, втілюємо найзаповітніші мрії. Для того щоб робити більше і не лінуватися, важливо знати, на що здатний наш мозок і не давати собі розслаблятися. У цій статті ми зібрали найцікавіші факти про мозок, які точно здивують вас.


  • Мозок однаково сприймає реальність та уяву. Ми спочатку реагуємо на будь-яку дію, фразу, не поділяючи її на правду чи неправду. Напевно, ви чули про людей, які люблять жити в рожевих окулярах, не звертаючи уваги на дійсність.
  • Мозок не втомлюється інтелектуальної роботи. Почуття втоми та апатії насамперед з'являється через емоції та переживання. При розумовій роботі склад крові, що проходить через мозок, змінюється.
  • Більшість часу мозок перебуває у автоматичному режимі. Звичні дії, що повторюються день у день, переводять наш розум на авторежим. Тому важливо виходити із зони комфорту, щоб розворушити мізки.
  • Мозок бачить те, що ми думаємо. Наші мрії чи думки відбиваються на нашому сприйнятті. Наприклад, у вас є мета купити певну марку машини, ви частіше бачитимете її на вулиці, ніж інші перехожі.
  • Людський мозок, як і будь-який м'яз, потребує тренування. Кросворди, тренінги, навчальні курси, фільми, здорова та корисна їжа, свіже повітря та спорт – ось що необхідно для безперебійної роботи мозку людини. Ще більше про саморозвиток можна дізнатися тут.
  • Мозок ніколи не спить і не відпочиває. Навіть уві сні мозок працює вдвічі більше, ніж у стані неспання.
  • Вітати у хмарах корисно. Потрібно періодично відключатися від активної діяльності, щоб мозок міг розслабитися. Найкраще тут допоможе спорт або просто активне проведення часу.
  • Мозок стирає непотрібну інформацію, щоб запам'ятати нову. Те, що ви забуваєте будь-які дані, говорить про те, що ви ними давно не користувалися. Тому частіше згадуйте важливу інформацію вам.
  •  Мозок не відчуває болю. Вчені довели, що багато нервових закінчень передають сигнали мозку, на які він реагує.
  • Ми можемо прокачати свій мозок. Будь-яка діяльність здатна змінити мозок, формуючи нові нейронні зв'язки. Навіть якщо нам здається, що ми навряд чи досягнемо успіху в кар'єрі, то за допомогою постійних зусиль мозок почне прокладати сам шлях до мети.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Єдине в світі озеро медуз

Невелику, але ефектне озеро медуз на острові в крихітному державі Палау приваблює тисячі відвідувачів щороку. На озеро медуз немає курорту. Це єдине місце, де можна зайнятися сноркелінгом (плаванням) з мільйонами крихітних медуз. Озеро підключено до сусідньої лагуні через розломи і тріщини, які дозволяють морській воді увійти в озеро з припливом. Це дозволяє оновлювати воду у верхній частині озера і зберігає її сольовий баланс. Озеро медуз - це єдина пам'ятка такого типу, яка є доступною для громадськості.

Найпримітивніше тварина на світі

Класичні науки говорять про те, що тварини, напевно, походять від так званих хоанофлагеллят (воротничковых жгутіконосцев). А найперші тварини повинні були представляти собою щось, що нагадує кульку (або коржик). «Кулька» складався з двох типів клітин: зовнішнього шару, які несли джгутики і служили для руху, і внутрішніх – схожих на амеб і виконували функцію травлення. Приблизно таким чином влаштовані личинки нижчих тварин – губок та кишковопорожнинних. З цієї причини вважається, що саме ці істоти – особливо губки – і є самі примітивні тварини на сьогодні, адже вони так мало змінилися з тих прадавніх часів!

Рибалка спіймав на вудку 250-кілограмового окуня

Житель американського міста Санибель ( штат Флорида ) Джон Блек став місцевою знаменитістю після того , як в Мережу потрапили кадри його гігантського улову . Чоловікові, який відправився рибалити на байдарці , вдалося зловити прямо біля пірсу 250 - киллограмового окуня , повідомляє NBC - 2 .